Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) arasında, Sporcu Öğrencilerin Eğitiminde İş Birliği Protokolü imzalandı.

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile ÖZDER Genel Başkanımız Sayın Ahmet Akça’nın katılımıyla gerçekleşen törende, milli sporculara ortaöğretimde de yüzde yüz burs imkânı tanıyacak protokol imzalandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Geçtiğimiz süreçte burada çok anlamlı bir toplantıya ev sahipliği yapmıştık. Sporcularımızın değerli ailelerinin yıllardır hasret duyduğu, spor noktasında başarı gösteren arkadaşlarımız için vakıf üniversitelerinde sporcu bursu çalışmaları gerçekleştirmiştik. Sporcu önemli bir alın teri, önemli bir emek harcıyor. Bu çerçevede tabii ki okul, ders konusunda gerekli ölçüde vakit ayırma noktasında doğal olarak bir sıkıntı yaşıyor. İşte bu sorunu ortadan kaldırmak, bu çerçevede ‘ben okula mı devam edeyim spora mı devam edeyim’ ikilemini bertaraf etmek noktasında başlatılan bu adım inşallah bugünkü sözleşmeyle birlikte daha farklı bir noktaya gelecek ve inanıyorum ki bu süreci yine el birliği ile çok çok daha yukarılara taşıyacağız. Hem sporu hem eğitimi bu anlamda hedef belirlemiş gençlerimizle, bu ülkenin aydınlık yarınlarına daha güçlü bir şekilde yürümüş olacağız. Tabii ki sporcularımızla, eğitim camialarımızle el ele vereceğimiz birçok projeyi önümüzdeki süreçte devam ettireceğiz. İşte bugün özel öğretim derneğine bağlı özel okul ve kolejlerde bu adımı hep birlikte atacağız. Sporcu bursunun kapsamını sadece üniversitelere değil ortaokul ve liselere de yaymış olacağız. Bugün son derece mutluyuz, son derece heyecanlıyız.” dedi.

ÖZDER Genel Başkanı Sayın Ahmet Akça, “Millî ve manevî değerlere bağlı, kendisi ve çevresiyle barışık ve insanlığın saadeti için her türlü fedakarlıkta bulunabilecek bir neslin yetiştirilmesine katkıda bulunmaktır. Ülkemizi gururla temsil eden sporcu gençlerimizin şuurlu yetişmelerine katkıda bulunmak için bu protokolü imzalıyoruz. Bilindiği üzere Sporcu gençlerimiz yoğun, turnuva ve müsabaka programları nedeniyle okullarına normal öğrenciler gibi devam edemiyorlar. Bizler Özel okulların esnekliğinden yararlanarak, okullarımızı tercih eden her bir öğrencimize kendi çalışma ve müsabaka programlarına uygun şekilde eğitim programları hazırlayacağız ve yaptıkları sportif çalışmaların eğitim öğretimlerine olumsuz etki yapmasının önüne geçeceğiz.” şeklinde konuştu.

ÖZDER Genel Başkanı Sayın Ahmet Akça sözlerine devam ederek, “Onlar uluslararası müsabakalarda ülkemiz için mücadele ederlerken akıllarında eğitime dair bir endişe taşımamalarını sağlayacağız. Aynı zaman da bu çalışma ile başarılı sporcularımızı okullarımıza kazandırarak onların yetenekli diğer öğrencilerimize de örneklik teşkil edeceğini düşünüyoruz.Umuyoruz ki bu çalışmalar vesilesiyle; gençlerimiz hem sporu sevecek hem de milli ve manevi değerlerine bağlı, vatan ve bayrak sevgisi ile donanmış, bu toprakları ve bu aziz milleti temsil etmenin manevi sorumluluğunun bilincinde nice gençler yetişecek. Bu iş birliği protokolü, Vatanımıza, Milletimize Milli sporcularımıza, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve Özel Öğretim Derneğimize hayırlı olsun.” dedi.

İmza töreninde ayrıca ÖZDER Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Sayın Ömer Günaydın, Yönetim Kurulu Üyesi ve Ankara Şube Başkanı Sayın Ayhan Çetinkaya, Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Basri Işıkser, Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Büşra Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyesi ve Mevzuat Komisyonu Başkanı Sayın Mehmet Postallı, Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Komisyonu Başkanı Sayın Nihal Karaoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Bayram Bilge, Yönetim Kurulu Üyesi ve İletişim Tanıtım Komisyonu Başkanı Sayın Fatih Erdoğan, Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Rıza Budak, Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Osman Karaaslan, Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Yahya Kıraç ile Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ahmet Sacid Bulut yer aldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.